aktualizováno: 23.12.2022 11:06:02 

R I O S   R O S A L I A

Gina na Zlaté zátoce
 

Gina na Zlaté zátoce

 

Kastrovaná fena          

 

 

Majitel: Magda Laksarová, Nový Bor

 

Datum narození 9.6.2018
Bonitační kód 0c/UNY1/5
Barva srsti červená
Barva oka tmavá
Hmotnost 6,50 kg
Otec Coudy ze Zelené mýtiny
Matka Astra Molto Lungo
Výstavy VD2
Zkoušky
 
Chovatel Blanka Galovičová

 

Ginu jsem si pořizovala v období, kdy jsem si naivně myslela, že budu mít spoustu času. Život mě vyvedl z omylu. První rok života měla velmi free. Byla taková neřízená střela, lehce asociální, protože já jsem byla ráda, že jsem ráda, natož abych socializovala Ginu. Jednu chvíli si Gina hrála na banditu a v nepravidelných intervalech mi nechávala svůj podpis v posteli. To bylo velmi náročné a vzteklé období. Díky bohu z toho vyrostla.

Na začátku jejího druhého roku jsem se rozhodla, že už to tak nepůjde a že začneme konečně něco podnikat. V červenci 2019 se zúčastnila své první výstavy v Mladé Boleslavi a zároveň i bonitace. Panu rozhodčímu se moc líbila, bohužel pro mou zanedbanou socializaci, k němu nebyla příliš milá a odmítala se nechat prohlédnout zuby a ohmatat. Vysloužila si tak velmi dobrou. Bonitace proběhla, ale také nic moc. Paní rozhodčí, se příliš nelíbila a mi řekla, že na takové fence by nechovala. Bohužel si trochu zahrála na "zlou" sudičku.

Za čtrnáct dní od výstavy byla Gina sražena autem. 

První chvíli to vypadalo, že o Ginu přijdu. Zadní noha byla velmi zdevastovaná a nevěděla jsem, zda nemá i vnitřní zraní. Naštěstí, na doporučení mé veterinářky, jsem odjela do Doks k manželům Hruškovým. Po poradě s paní doktorkou, která zjistila, že Gina má zlámanou pánev a hodně zlámanou zadní nohu, ale jinak nejsou žádná další vnitřní zranění, jsme se rozhodli pro oparaci nohy. Paní doktorka si s Gininou nohou vyhrála a srovnala ji. Já jsem se zase rozjezdila autem, protože jsem musela každé čtyři dny na převaz do Doks. Mazec bylo i venčení. Nesměla po schodech, nošení muselo být taky velmi opatrné, aby se nehnula prasklá pánev. Ale bylo vydět, že Gina není žádné ořezávátko. Předvedla se i na veterině, kdy se při prvních dvou návštěvách rozhodla "sežrat" sestřičky. Personál jí přezdíval "Žiletka" :) Další návštevy už probíhaly v přátelštějším duchu - konečně se začala socializovat.

Dnes Gina sice občas kulhá a má křivý jeden prst na zadní noze, ale jinak je fit. Bohužel kvůli zlomenině pánve jsem nechtěla riskovat (ne)chtěné zabřeznutí a tak jsem ji nechala v roce 2020 vykastrovat. 

Ve svých čtyřech letech je Giny velmi pěkná fenka a je škoda, že kvůli zranění není chovná. Už to není taková vyžle, pěkně zmohutněla a má krásnou hlavu. Myslím, že by byla i velmi šikovná pro práci v lese. Nos má perfektní. Její "úchylkou" je pernatá . Je naprosto zatížená na ptáky. Kočky prožene, ježky vyštěká, ale ptáci způsobují, že se jí vaří krev v tělě :) 

Na to, jak dokáže být Gina na cizí lidi asociální, je naprosto úžasná s mými dětmi. Miluje mazlení, ležet na klíně a nechat se drbat nebo obtáčet se kolem krku jako hladová anakonda. Je svá. Je má.